Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Centrum wiedzy

Nadruk na Big Bagu

Jakie masz możliwości?

Zadrukowane big bagi to świetny sposób na wyróżnienie firmy wśród jednokolorowych i nierzucających się w oczy opakowań. Duże worki to i duże możliwości zadruku, możesz między innymi wybrać big baga z własnym logo, zadrukować go jednostronnie bądź dwustronnie. To, jakie masz możliwości, zależy od możliwości samej drukarni.

Bigbagi powszechnie stosowane są w transporcie i magazynowaniu rozmaitych produktów, w tym pylistych bądź sypkich. Worki, czy też kontenery elastyczne – bo to alternatywne nazwy – dzięki swojej wytrzymałości, uniwersalności i niewysokiej cenie są jednym z najbardziej cenionych rodzajów opakowań. Pamiętaj, że masz możliwość ich personalizacji, co świetnie wpisuje się w działania marketingowe firmy, które powinny wykorzystywać wszelkie nośniki komunikacji z klientem.

Drukowanie na big bagu – kwestie techniczne

Standardową usługą jest nadruk logo na bigbagach. Oprócz symbolu firmy możesz wydrukować hasło reklamowe, dowolny tekst lub znak. Ponadto masz możliwość dodania kolorowych uchwytów lub kolorowych szwów.

Nadruk na folii i tkaninach polipropylenowych odbywa się dwoma różnymi metodami, dlatego też ważne jest odpowiednie dopasowanie projektu, w tym fontu i wielkości wszystkich elementów, aby mieć pewność, że projekt spełnia normy zadruków fleksograficznych.

Pamiętaj, że druk fleksograficzny niesie pewne ograniczenia, stąd ilość kolorów na jednej stronie worka może być ograniczona, np. do 5 kolorów przy druku dwustronnym. Jeżeli zaś chodzi o barwę, to możliwości są praktycznie nieograniczone.To, o czym warto wspomnieć, to zastosowane farby – AMID korzysta z farb PB na bazie żywicy poliamidowej na pigmentach odpornych na światło oraz warunki atmosferyczne, a także o zwiększonej odporności na ścieranie. Farba importowana jest z Turcji.

Big Bags z nadrukiem od Amid

Producent opakowań elastycznych AMID dysponuje aż czterema drukarniami o łącznej mocy przerobowej do 20 tys. sztuk dziennie. Realizuje usługi związane z nadrukiem indywidualnych i dostarczonych projektów, ale też stale współpracuje z grafikami, którzy mogą przygotować spersonalizowany projekt zgodnie ze standardami druku na bigbagach.

Drukarnia umożliwia partie nadruku nawet poniżej 300 sztuk. Co istotne, firma jako jedyna w kraju oferuje big bagi z 8 kolorami, tzn. umożliwia nadruk do 8 kolorów na każdym boku opakowania, albo jednoczesny nadruk 5 kolorów na 2 stronach worka.

Bigbagi zadrukowane to doskonały sposób na wyróżnienie się na placach budowy oraz wszędzie tam, gdzie pojawiają się magazynowane lub transportowane towary. To, co się znajdzie ostatecznie na opakowaniu, jest wyłącznie wizją klienta, ale niezwykle ważne jest znalezienie profesjonalnej drukarni, która wykorzystuje najnowsze technologie i najlepsze farby – taką jest właśnie nasza drukarnia w AMID.

Masz pytania?

Nie czekaj, nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą złożyć zamówienie.